Čo vám dal rok 2016?

Autor: Marianna Petrová | 18.12.2016 o 23:02 | Karma článku: 2,21 | Prečítané:  168x

Najskôr to mala byť anketa medzi mojimi známymi a priateľmi, ale nechcela som ich obťažovať. Koniec roka býva dosť hektický a každý si rieši to svoje. Skúsim teda písať o tom, čo im rok 2016 dal z môjho uhla pohľadu. A čo dal mne.

Bratislavu som spoznávala s dvomi kamoškami a bolo to spoznávanie veľmi dobrodružné. Nikto iný ma nemohol zasvätiť do tajov života v meste lepšie ako ony dve. V roku 2016 sa jedna z nich vydala za svoju dlhoročnú lásku a tej druhej, ktorá sa za svoju lásku vydala už dávno predtým, dal tento rok zdravého a krásneho syna.

Klbká radosti poprichádzali aj do mojej rodiny a ja pevne verím, že keď budem písať o tom, čo mi dal rok 2017, spomeniem aj to, že tie klbká rastú, sú zdravé a že si ma aspoň trochu obľúbili a majú ma rady. To by bolo super, keby ma rady mali už od prvej chvíle, keď okrem svojej mamky a svojho otca začnú vnímať aj ostatných ľudí, teda aspoň blonďavé tety z rodiny.

Mnoho ľudí v mojom okolí malo po pracovnej stránke veľmi úspešný rok. Mám asi fakt šťastie, že sa nekamarátim s flákačmi, lebo každý z nich si svoj úspech musel vlastnoručne vydrieť a v mnohých prípadoch aj veeeeeeľmi dlho naň čakať. Ak sa však po ťažkých turbulentných časoch môžete pochváliť tým, že dokážete čosi splatiť z hypotéky alebo že si ju konečne môžete vziať, alebo že ste si konečne zaplatili špeciálnu dovolenku, je to super. Ale pozor, nemyslím to nejako materialisticky, skôr tak, že si môžete jednoducho dopriať viac, na čo ste zvyknutí, alebo si splniť svoj sen. Bez pocitu, že ste niekoho okabátili či niečo odflákli. Makači a makačky, veľmi vám fandím a úprimne držím palce.

Poznám niekoľko ľudí, ktorí sa v tomto roku dokázali aj od mnohých vecí odpútať, hlavne od svojej minulosti. Vysporiadali sa s tým, čo bolo, dokázali odpustiť a pohnúť sa ďalej. Ono to nie je vôbec sranda uvedomiť si, že „preboha, veď ja som zatrpknutý“, ale už len keď to zistíte, uľaví sa vám. Potom je fajn mať po ruke rodinu či priateľov, hoci aj dávno zabudnutých, ktorí vám po tomto zistení pomôžu žiť ďalej a často ani nevedia, že vám obnoveným priateľstvom vôbec pomáhajú (a to je na tom to najúžasnejšie).

Najväčším prekvapením pre mňa bolo zopár ľudí, ktorí mi boli vždy k dispozícii, ktorým som sa mohla kedykoľvek vyžalovať alebo sa im pochváliť, lebo mali na mňa hocikedy čas. Odrazu ho mať prestali, lebo sa zaľúbili, začali s niekým randiť, presťahovali sa, vycestovali do sveta alebo sa začali naplno realizovať v práci svojich snov. Človeka to najskôr zarazí, lebo odrazu sa správajú inak, ale zo všetkých sa teším. Som rada, že na mňa čas už hocikedy nemajú. Aj vám držím, samozrejme, palce a čakám na ďalšie dobré správy.

No a čo dal rok 2016 mne? Joj, veľa... síce nie peňazí, ale verím, že aj to raz príde (asi trápny koment, ale zastávam teóriu pozitívneho myslenia a jeho prepojenia na budúcnosť, tak mi to tu plís odpustite).

Objavila som dve život obohacujúce veci: indickú kuchyňu a schopnosť ubrať zo životného tempa.

Čo sa týka spomenutého gastronomického obohatenia sa – tu sa zatiaľ veľmi nepremáham a nerobím absolútne žiadne pokroky. Vytrvalo sa udržiavam na úrovni konzumenta. Ale čo sa týka spomalenia tempa, trúfam si povedať, že som dosiahla celkom slušný level.

Celé roky som si zahatávala diár kadejakými povinnosťami. Bavilo ma byť stále vyťažená, ale časom vás táto nevšedná záľuba akosi prejde. Chcete sa dobre vyspať, cítiť sa zdravo, a to aj vtedy, keď sa namiesto pravidelného prebehnutia usalašíte v kresle. V sobotu neupratovať a zostať aj v pyžame, aj v posteli, hoci celé dopoludnie, alebo si cez týždeň po práci dopriať večer ničnerobenia, keď skutočne nerobíte vôbec nič.

Ja sa však poznám. Stále je tu riziko, že ten diár si do poslednej hodiny zaplním znova. Lebo mi to jednoducho začne chýbať. Budem to však robiť už sofistikovanejšie.

Čo dal rok 2016 vám? Čo sa vám podarilo? Z čoho ste mali nenormálne dobrý pocit? Pokojne to napíšte do príspevkov/do diskusie pod týmto blogom. Ale nepíšte tam, prosím, že to bolo nové auto, pätnásty plat alebo niečo také. Potešíte ma svojím splneným snom, nečakanou zmenou, prekvapivým zistením. Celkom ma to zaujíma. Ďakujem vám, prajem pokojné sviatky a v novom roku veľa zdravia.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Lunter - ľudská tvár vzbury proti establišmentu

Svojím profilom Luntner predstavuje prijateľného kandidáta

PRIMÁR

Možno telu za víkend splatiť nedostatok spánku a pohybu?

Ako vníma veda víkendové dobiehanie spánkového dlhu.


Už ste čítali?